Biznis

Upozornenie na výskyt falošných správ!

Vážení používatelia internetu,

upozorňujeme Vás na falošné e-mailové správy, zasielané v mene Slovanetu, ktoré sa opakovane objavujú a šíria prostredníctvom internetu. Sú to spravidla o výzvy, že Slovanet niečo upgraduje či preveruje a máte nám z bezpečnostných dôvodov poslať údaje a heslo k vášmu e-mailu, "inak vám ho môžeme zrušiť".

Jedná sa o falošné správy (tzv. phishing), spravidla bývajú v angličtine alebo v nekvalitne preloženej slovenčine, ktorých skutočným odosielateľom však nie je Slovanet, ale niekto, kto sa za nás len vydáva. Slovanet od zákazníkov nikdy nezisťuje prístupové údaje k službám ani heslá. Takýmto spôsobom sa cudzí záškodník pokúša získať prístup k cudzím e-mailovým schránkam a zneužívať ich. Buď v nich vyhľadáva citlivé údaje a ďalšie heslá, alebo schránky zneužíva na rozposielanie nevyžiadanej pošty.

Takéto správy sa odvolávajú napríklad na údajnú „modernizáciu databázy webmail“, "potrebu zlepšiť verziu anti-virus/anti-spam" a pod., vyzývajú zaslať heslo pre e-mail a hrozia možným zrušením účtu, ak to urýchlene neurobíte. Aj adresa odosielateľa býva podozrivá (nie je z domény @slovanet.net alebo @slovanet.sk), ale z úplne iných adries. Na takéto podvodné e-maily nereagujte a vymažte ich. V prípade otázok alebo nejasností sa obráťte na technickú podporu na tel. č. 02 / 208 28 208 alebo na e-mail adrese technickapodpora@slovanet.net.

Ďakujeme.