Biznis

Podpora Doplnkové a Bezpečnosť

Najčastejšie kladené otázky

Ako použiť e-mail

Pre používanie e-mailu je potrebné mať prístup k internetu. Váš e-mail môžete využívať dvoma spôsobmi. Odporúčame Vám používať bežný e-mailový program (ako napr. MS Outlook Express, MS Outlook, Mozilla Thunderbird a pod.), ktorý umožňuje Vašu poštu ukladať (a tiež zálohovať) aj na Vašom počítači. Zo servera ju môžete automaticky vymazávať alebo dočasne ponechávať. Druhým spôsobom používania, ktorý odporúčame len ako záložný, je použitie rozhrania webmail vo vašom internetovom prehliadači, konkrétne na adrese www.webmailer.sk.
 
Pre nastavenie vášho poštového programu alebo pre prihlásenie cez webmail použite prihlasovacie meno a prihlasovacie heslo, ktoré ste obdržali pri zriadení e-mailu. Ak použijete poštový program, ako POP3 server uveďte pop3.slovanet.sk, ako SMTP server smtp.slovanet.sk. Pomôcky pre nastavenie poštového programu nájdete v Návodoch

Po prvom prihlásení Vám odporúčame zmeniť si heslo a dobre si ho zapamätať, prípadne bezpečne poznačiť. Heslo si môžete zmeniť cez web stránku www.slovanet.sk, v zákazníckej sekcii Podpora / Nástroje pre elektronickú poštu. V prípade otázok k použitiu e-mail schránky, nastaveniu Vášho e-mail programu alebo zmene hesla kontaktujte, prosím, technickú podporu pre zákazníkov Slovanetu (na e-mail adrese alebo tel.č.: 02 / 208 28 208 (voľba č.2).
 

Prišla mi od vás e-mailom zvláštna výzva a mám vám poslať údaje a heslo

Ak vám prišla správa (spravidla v angličtine alebo v nekvalitne preloženej slovenčine) s výzvou, že Slovanet niečo upgraduje či preveruje a máte nám z bezpečnostných dôvodov poslať údaje a heslo k vášmu e-mailu, "inak vám ho môžeme zrušiť", jedná sa s najväčšou pravdepodobnosťou o falošnú správu, ktorej skutočným odosielateľom je niekto iný. Slovanet od zákazníkov nikdy nezisťuje prístupové údaje k službám ani heslá. Takúto správu ignorujte a vymažte, alebo nám ju v prípade neistoty prepošlite na preverenie. Viac informácií o falošných správach

Stiahnutie a Inštalácia ESET Smart Security

Dôležité: Pred inštaláciou ESET Smart Security odstráňte z Vášho PC všetky iné bezpečnostné softvéry.

Pre inštalovanie produktu ESET Smart Security môžete použiť nasledujúci návod

Samostatný ESET Inštalátor, ktorý Vám automaticky stiahne najnovšiu verziu si môžete stiahnuť na uvedenom odkaze (je aj súčasťou návodu).

Dokumentácia a podpora produktu ESET Smart Security

Dátové úložisko Moja aktovka - dokumentácia a podpora

Nastavenie služby Strážca prístupu (rodičovská kontrola)

V sekcii Rodičovská kontrola môžete konfigurovať nastavenia rodičovskej kontroly, ktoré vám umožnia ochrániť vaše deti a nastaviť obmedzenia pri používaní zariadení a služieb. Cieľom je zabrániť deťom a dospievajúcim v prístupe na stránky s nevhodným alebo škodlivým obsahom.

Rodičovská kontrola vám umožňuje blokovať web stránky, ktoré môžu obsahovať potenciálne nevhodný obsah. Okrem toho môžu rodičia zakázať prístup na vyše 40 predvolených kategórii web stránok. Aktiváciu rodičovskej kontroly pre konkrétny používateľsky účet je možné zabezpečiť podľa nasledovných inštrukcii:

Aktivácia služby PIANO cez faktúru Slovanetu?

Viaceré slovenské médiá spoplatúujú prístup na vybrané prémiové sekcie webových stránok prostredníctvom združeného systému PIANO s cieľom zabezpečiť pre čitateľov čo najkvalitnejší obsah.
Prístup na tieto spoplatnené web stránky si môžete najvýhodnejšie a najpohodlnejšie aktivovať jeho pridaním na faktúru od Slovanetu (vyberte si v 1. kroku mesačný spôsob platby a v 2. kroku platbu cez faktúru Slovanet). Služba Piano využívaná cez Slovanet funguje na princípe rekurentných platieb, čo znamená, že sa prístup automaticky obnovuje do času, ked uživatel službu Piano v Slovanete zruší. Viac informácií o spoplatnených web stránkach PIANO získajte na adrese www.pianomedia.sk. Slovanet je prvý operátor, ktorý priniesol svojim zákazníkom túto výhodu.

TOP návody

Prepäťová ochrana zariadení
viac »
Bezpečné používanie internetu
viac »
Kontrola množstva dát na www serveri
viac »
Základné informácie o sieti Slovanetu
viac »
 
Všetky návody