Prejsť na obsah

Nastavenie domácej siete

Nastavenie domácej siete

Ako správne nastaviť domácu sieť?

Trápi vás doma pomalý Wi-Fi, či optický internet? Vedeli ste, že chyba môže byť u vás a nie technická porucha na sieti? Nastavenie domácej siete nie je jednoduchou záležitosťou, ak ale splníte základné pravidlá, môžete využívať pripojenie oveľa efektívnejšie. Ako teda správne umiestniť Wi-Fi router a koľko ich potrebujete, aby sieť fungovala čo najlepšie? Stačí dodržať pár pravidiel. Wi-Fi signál sa správa ako svetlo. Veľká lampa v strede obývačky osvetlí celú miestnosť. Ak ju ale dáte za skriňu, svetla bude oveľa menej. To isté platí pre Wi-Fi signál. Najlepšie sa šíri v prostredí, kde nie je žiadna prekážka, preto neumiestňujte router do skrine, pod stôl, za televízor alebo za objekty, ktoré môžu prenosu signálu brániť.

Aj keď dodržíte všetky predchádzajúce pravidlá, nastavenie domácej siete vám nemusí fungovať pre zlú optimalizáciu. Uistite sa teda, že susedné smerovače využívajú wi-fi kanály čo najďalej od seba a snažte sa rozširovať existujúcu sieť a nie vytvárať niekoľko nových. Používajte rovnaký názov SSID pre všetky smerovače a pásma. Je tiež dôležité používať funkciu roamingu, ak ju vaše zariadenie podporuje.

Zdá sa vám to zložité? Máte pravdu. Vytvoriť kvalitnú Wi-Fi sieť nie je vôbec jednoduché. Náš tím odborníkov je tu ale pre vás a s radosťou vám s nastavením siete pomôžeme. Neváhajte nás preto kontaktovať na tel.č. 02/208 28 208, alebo e-mailom na sluzbyzakaznikom@slovanet.net.

Nastavenie domácej siete

Viac informácií nájdete na www.slovanet.net.

Mohlo by vás zaujímať

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

S povianočným obdobím prichádza aj veľké výpredajové online nakupovanie. Aj napriek pretrvávajúcej pohode, ktorá s nami po sviatkoch ostane, na nás …

Zistiť viac
Vianočná podpora útulkov 2023

Vianočná podpora útulkov 2023

Vianoce sú pre nás najkrajšie obdobie v roku. Sú to sviatky lásky, pochopenia a pokoja. Žiaľ, nie všetkým sa láska a neha dostáva. …

Zistiť viac
Oslavovať Vianoce so Slovanetom sa naozaj oplatí

Oslavovať Vianoce so Slovanetom sa naozaj oplatí

Blížia sa Vianoce a s nimi aj obdobie, kedy sa na nás všetkých valia predvianočné nákupy, stretnutia s rodinou a …

Zistiť viac