Prejsť na obsah

Ako si vybrať správne internetové pripojenie do domácnosti?

Ako si vybrať správne internetové pripojenie do domácnosti?

Potrebujete internet, ale neviete aký program si vybrať? V tomto článku vám poradíme, ktoré kritéria by ste mali brať do úvahy, na čo sa zamerať a ako postupovať pri výbere vášho nového domáceho pripojenia.

Vychádzajte zo svojich skúseností a potrieb

Plánujete internet využívať primárne na čítanie webových stránok a kontrolu emailov alebo vo veľkom využívate multimédiá? Činnosti ako prehliadanie stránok alebo sťahovanie súborov má len nepatrný vplyv na rýchlosť odosielania dát. Ak, ale máte v pláne sťahovať filmy, nahrávať videá na YouTube, hrať online hry alebo využívať kamerový systém je rýchlosť odosielania dát – uploadu veľmi podstatná.  Rýchlosť ovplyvňuje bezproblémový a plynulý priebeh činností, kvalitu obrazu a zvuku. V takomto prípade určite siahnite po programoch s vyššími prenosovými rýchlosťami.

Počet aktívnych používateľov a pripojených zariadení v domácnosti

Žijete sami alebo sa k internetu pripája celá vaša rodina? Viac aktívnych zariadení zvyšuje nápor nie len na vašu lokálnu sieť, ale aj na samotné pripojenie, preto ak žijete v početnejšej domácnosti rovnako odporúčame siahnuť po výkonnejších programoch.

Internetové pripojenie do domácnosti pre rodiny

Cena pripojenia je taktiež jedným z faktorov nákupu

U nás sa ceny produktov odvíjajú od rýchlostných parametrov a typu poskytovanej služby. Rýchlejšiemu programu a náročnejšej technológií zodpovedá aj o niečo vyššia cena. Keďže vám ale chceme garantovať tie najlepšie podmienky, môžete si u nás vybrať programy za akciové ceny.

Naša ponuka internetových služieb odráža vaše potreby

Snažíme sa čo najlepšie vyhovieť vašim požiadavkám. Výsledkom tejto našej dlhoročnej snahy je ponuka internetových služieb s najvyššími možnými rýchlosťami dostupnými na globálnom trhu v čo najväčšej kvalite. V súčasnosti si môžete sami overiť, aké služby poskytujeme priamo na vašej adrese prostredníctvom nášho overovača.

Každý balík ma definované štyri parametre surfovanie, sťahovanie, odosielanie a nahrávanie. Dôvod prečo definujeme prenosové rýchlosti jednotlivých parametrov je ten, že chceme zamedziť situáciám, kedy bude neúmerne zaťažovaná sieť v neprospech bežných užívateľov. V praxi to znamená, že ak práve nakupujete na e-shope alebo odosielate dôležitý e-mail a iní sťahujú filmy nemusíte sa obávať, že pocítite obmedzenie alebo diskomfort.

Veríme, že vám náš text pomôže vybrať si to správne pripojenie pre vašu domácnosť alebo firmu. Ak potrebujete v tejto oblasti poradiť neváhajte sa na nás obrátiť. Kontaktovať nás môžete na sluzbyzakaznikom@slovanet.net alebo telefonicky na čísle 02/208 28 208. Viac informácií o našich produktoch a službách nájdete na našom webe www.slovanet.net.

Mohlo by vás zaujímať

Internetová televízia od Slovanetu, prečo si ju zaobstarať a aké 2 typy poskytujeme?

Internetová televízia od Slovanetu, prečo si ju zaobstarať a aké 2 typy poskytujeme?

S rýchlym nárastom digitálnych produktov a celkového technologického rozvoja sa kvalita a sledovanie televízie značne zmenili v porovnaní s obdobím …

Zistiť viac
Čo je dôležité zvážiť pri výbere internetu na doma?

Čo je dôležité zvážiť pri výbere internetu na doma?

Najdôležitejšou a nepochybne nenahraditeľnou inováciou prelomu 20. a 21. storočia je internet. Práve internet, ktorý dennodenne používame pri práci, v …

Zistiť viac
Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

S povianočným obdobím prichádza aj veľké výpredajové online nakupovanie. Aj napriek pretrvávajúcej pohode, ktorá s nami po sviatkoch ostane, na nás …

Zistiť viac