Prejsť na obsah

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

S povianočným obdobím prichádza aj veľké výpredajové online nakupovanie. Aj napriek pretrvávajúcej pohode, ktorá s nami po sviatkoch ostane, na nás číha jedno veľké nebezpečenstvo – nárast podvodných webových stránok, ktoré čakajú na nič netušiacich kupujúcich. Tieto podvodné internetové obchody častokrát napodobňujú legitímnych predajcov a lákajú nevinných ľudí na neodolateľné ponuky a zľavy. Aby ste si počas zimných nákupov zaručili bezpečnosť, je dôležité byť ostražitý a obozretný.

Podvodníci využívajú práve toto obdobie na vytvorenie podvodných online obchodov.  Tieto stránky môžu lákať kupujúcich neuveriteľne nízkymi cenami s cieľom získať ich pozornosť. Aby ste sa aj vy nestali obeťou týchto podvodov a neprišli tak o svoje peniaze, je nevyhnutné pred nákupom overiť dôveryhodnosť webovej stránky, z ktorej plánujete nakupovať. Veľmi vám pomôžu aj recenzie od predošlých zákazníkov na odhalenie, či sa o podvod nejedná. Taktiež sa uistite, že kontaktné informácie webovej stránky sú verejne dostupné a nie sú falošné. Ak máte pochybnosti, je najlepšie držať sa známych a renomovaných online predajcov. 

Ďalšou dôležitou radou je použitie overených a hlavne bezpečných platobných metód. Najbezpečnejšou metódou je dobierka, kedy sumu za tovar uhradíte až doručovateľovi pri prevzatí zásielky. Pokiaľ máte možnosť, plaťte virtuálnou kartou, ktorú máte k vášmu bankovému účtu, aby ste predišli zneužitiu údajov na platobnej karte. Každá z metód zaručuje, že vaše bankové účty zostanú ochránené pred možným podvodom. V neposlednom rade si dávajte pozor na nevyžiadané e-maily, alebo reklamy s ponukami na tovar, ktoré vás dokážu presmerovať na „phishingové“ stránky. Ak budete informovaní a opatrní, môžete si užiť 100% bezpečnosť, príjemný zážitok z online nakupovania a uistiť sa, aby vašu radosť nezmarila kybernetická hrozba.

bezpečnosť na internete pri online nákupoch

Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať správne internetové pripojenie do domácnosti?

Ako si vybrať správne internetové pripojenie do domácnosti?

Potrebujete internet, ale neviete aký program si vybrať? V tomto článku vám poradíme, ktoré kritéria by ste mali brať do úvahy, …

Zistiť viac
Vianočná podpora útulkov 2023

Vianočná podpora útulkov 2023

Vianoce sú pre nás najkrajšie obdobie v roku. Sú to sviatky lásky, pochopenia a pokoja. Žiaľ, nie všetkým sa láska a neha dostáva. …

Zistiť viac
Oslavovať Vianoce so Slovanetom sa naozaj oplatí

Oslavovať Vianoce so Slovanetom sa naozaj oplatí

Blížia sa Vianoce a s nimi aj obdobie, kedy sa na nás všetkých valia predvianočné nákupy, stretnutia s rodinou a …

Zistiť viac