Prejsť na obsah

Internetová televízia od Slovanetu, prečo si ju zaobstarať a aké 2 typy poskytujeme?

Internetová televízia od Slovanetu, prečo si ju zaobstarať a aké 2 typy poskytujeme?

S rýchlym nárastom digitálnych produktov a celkového technologického rozvoja sa kvalita a sledovanie televízie značne zmenili v porovnaní s obdobím pred niekoľkými dekádami. Dnes máte s internetovou televíziou prístup k mnohým miestnym aj zahraničným televíznym kanálom prostredníctvom prijímača prepojeného s vašou televíziou alebo iným sledovacím zariadením. Obľube sa najmä teší z dôvodu praktickosti a jednoduchosti, ktoré najmä IP televízia prináša.

Pomocou Slovanet TV, ktorá ponúka vysokú kvalitu obrazu a zvuku za dostupnú cenu máte prístup k stovkám rôznych programov a iných výhod za skvelé ceny.

 • Čo je to internetová televízia?
 • Aké sú výhody používania internetovej televízie na doma?
 • Aké programy Slovanet TV ponúka?
 • Čo je to predplatné internetovej televízie a ako ho získať?
 • Testovanie internetovej infraštruktúry
 • Čo je káblová televízia od Slovanetu?

Čo je to internetová televízia?

IPTV predstavuje skratku pre „Internet Protocol Television“ a stojí na inom princípe ako klasická káblová televízia. Internetová televízia neprenáša obsah cez káble alebo signály, ale vysiela programy a filmy pomocou internetového pripojenia. Tým, že IPTV je televízia cez internet, znamená to, že namiesto klasického vysielania cez anténu alebo káblovú sieť sa obraz a zvuk posielajú cez internetový protokol (IP).

Internetová televízia je jedným z najekonomickejších a najstabilnejších poskytovateľov TV služieb a kvalitou a obsahom sa môže porovnávať aj so streamovacími službami ako Netflix, či HBO. Zatiaľ, čo tradičné TV prijímače vyžadujú satelitnú anténu alebo satelitnú parabolu, Slovanet TV je praktickou alternatívou, ktorá nevyžaduje zbytočné náklady na jej údržbu a je prepojená s vaším internetovým pripojením.

Slovanet TV vám rovnako ponúka možnosť sledovať televíziu aj na vašom telefóne, tablete, či inom prenosnom zariadení. Pýši sa aj rýchlou inštaláciou našich technikom,  jednoduchým a intuitívnym rozhraním vhodným pre všetkých používateľov a vysokou stabilitou

Viac informácií o Slovanet TV nájdete na našej stránke.

Aké sú výhody používania internetovej televízie na doma?

S rozsiahlym využívaním sociálnych sietí a internetu sa v súčasnosti zmenilo aj chápanie zábavy a príjemne stráveného času. Jednou z výhod tohto rýchlo rastúceho technologického posunu je napríklad väčší počet filmov, dokumentov, televíznych seriálov alebo športových prenosov. Filmy alebo seriály, ktoré sa minulosti nedali natočiť bez vysokého rozpočtu sa teraz produkujú oveľa lacnejšie s tisíckami rôznych nápadov a tématík..

„Má zmysel kupovať si internetovú televíziu do domácnosti?“ Odpoveď na otázku je vzhľadom na jej výhody jednoduchá.

 • S internetovou televíziou máte prístup k viac ako  120 televíznym kanálom s HD kvalitou zvuku a obrazu.
 • Internetová televízia poskytuje vysokú mieru stability vysielania aj v daždivých alebo zasnežených dňoch.
 • Mesačný poplatok za internetovú televíziu je pomerne nízky vzhľadom na počet kanálov, ku ktorým máte prístup.
 • Prostredníctvom balíka služieb môžete využívať nie len televíziu, ale aj internet na akejkoľvek technologií. 
 • Máte prístup k stovkám kanálov zo sveta športu, zábavy, ekonomiky, technológie, histórie, prírody, správ, hier alebo módy s jediným predplatným. Svoj výber staníc si môžete rozšíriť podľa oblasti svojho záujmu.

Aké programy Slovanet TV ponúka?

Internetová televízia od Slovanetu zahŕňa množstvo televíznych staníc. Niektoré z kanálov, ku ktorým máte prístup v rámci tejto služby, môžu byť uvedené nasledovne:

Slovenské kanály: Rozhlas a televízia Slovenska, TA3, Markíza, …

Zahraničné kanály: AMC, FilmBOX, MTV Hits, BBC, …

Športové kanály: Sport 1, Sport 2, Auto Motor Sport Channel, …

Kultúrne a filmové kanály: CS Film, JOJ Cinema, Film+, … 

Detské kanály: Disney Channel, Jim Jam, Minimax, …

Kompletný zoznam kanálov v Slovanet TV nájdete v našom TV rastri.

Čo je predplatné internetovej televízie a ako ho získať?

Slovanet TV môžete získať jednoducho overením dostupnosti zadaním vašej presnej adresy, kde máte záujem službu využívať. Poslúži vám na to Slovanet overovač služieb, ktorý nájdete na našej stránke.

Ak máte na internetovú televíziu vhodnú infraštruktúru, môžete si službu zakúpiť online prostredníctvom webu a počkať, kým náš technický tím dokončí inštaláciu. Vaše otázky, týkajúce sa našej služby nám môžete zaslať prostredníctvom:

Čo je káblová televízia od Slovanetu?

Káblová televízia je typ televíznej služby, ktorá poskytuje viacero televíznych kanálov cez koaxiálnu sieť. Signál je distribuovaný prostredníctvom káblov, ktoré sú pripojené priamo k televíznej stanici alebo inému vysielaču. Káblová televízia od Slovanetu ponúka širokú škálu kanálov vrátane lokálnych a medzinárodných programov, filmov, športových udalostí a ďalších zábavných obsahov. Táto služba často zahŕňa aj doplnkové funkcie ako interaktívne možnosti, aj keď zvyčajne je komunikácia s vysielačom obmedzená len na prijímanie obsahu, čo ju odlišuje od IPTV, kde je komunikácia obojsmerná.

Ak máte záujem o káblovú televíziu, je potrebné overenie možnosti služieb na vašej adrese. Poskytovanie káblovej televízie sa líši od regiónu, obce alebo mesta, v ktorom je infraštruktúra vybudovaná, preto nie je dostupná do takej vysokej miery ako internetová Slovanet TV.

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom:

Mohlo by vás zaujímať

Čo je dôležité zvážiť pri výbere internetu na doma?

Čo je dôležité zvážiť pri výbere internetu na doma?

Najdôležitejšou a nepochybne nenahraditeľnou inováciou prelomu 20. a 21. storočia je internet. Práve internet, ktorý dennodenne používame pri práci, v …

Zistiť viac
Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

S povianočným obdobím prichádza aj veľké výpredajové online nakupovanie. Aj napriek pretrvávajúcej pohode, ktorá s nami po sviatkoch ostane, na nás …

Zistiť viac
Vianočná podpora útulkov 2023

Vianočná podpora útulkov 2023

Vianoce sú pre nás najkrajšie obdobie v roku. Sú to sviatky lásky, pochopenia a pokoja. Žiaľ, nie všetkým sa láska a neha dostáva. …

Zistiť viac