Prejsť na obsah

Ako správne postupovať pri probléme s internetovým pripojením?

Ako správne postupovať pri probléme s internetovým pripojením?

Aj keď bezproblémovosť a funkčnosť všetkých poskytovaných služieb je našou prioritou, nie je vylúčené, že raz za čas nastane aj nejaký ten technický problém. V tomto článku vám poradíme, ako čo najlepšie a najefektívnejšie postupovať v prípade, že evidujete výpadok alebo nedostatočnú funkčnosť internetu alebo iných služieb od Slovanetu.

Problémom je často koncové zariadenie

Mnoho ľudí sa domnieva, že za každý výpadok môže technická porucha na sieti. Nie je to však vždy tak. Niekedy sa stane, že chyba nastane priamo v koncovom zariadení, ktoré napr. signál vysiela do priestoru vašej domácnosti alebo firmy. Odporúčame vám preto, aby ste pri výpadku služieb:

  1. skúsili dané zariadenie (napr. router) reštartovať a nechali ho aspoň 60 sekúnd vypnuté.
  2. Skontrolujte, či je zariadenie správne zapojené. Uvedené kroky platia aj pri problémoch s TV set-top boxami, či telefónmi.

Návod k zariadeniu dodaného Slovanetom nájdete priamo na stránke: NÁVODY.

Dbajte na správne nastavenie domácej siete

Aj keď vysoké prenosové rýchlosti zabezpečujú rýchly prenos a stiahnutie dát, problém sa môže skrývať v kvalite signálu v jednotlivých miestnostiach. Je to spôsobené tým, že váš router nemusí rovnomerne signálom pokrývať celú domácnosť, či firmu dostatočne na to, aby služby fungovali bezproblémovo. Ak máte práve tento problém, riešenia a rady na zlepšenie domácej siete nájdete v našom článku.

Nezúfajte, náš tím profesionálov je tu pre vás

Vyskúšali ste všetky predchádzajúce možnosti, ale služby vám stále nefungujú korektne, alebo vypadávajú? Tým pádom sme tu my, aby sme závadu odstránili čo najrýchlejšie a k vašej spokojnosti. V nasledujúcich krokoch vám ukážeme, ako v prípade výpadku postupovať efektívne a jednoducho:

  1. Skontrolujte aktuálny stav vašich služieb prostredníctvom našej web stránky na STAV SLUŽIEB
  2. Pozrite si, či nepribudol oznam o plánovaných odstávkach, či iných situáciách spôsobených napr. pravidelnou údržbou na stránke PREVÁDZKOVÉ OZNAMY
  3. V prípade nefunkčnosti, či občasného výpadku služieb, kontaktujte našu technickú podporu na tel.č. 02/208 28 208 (voľba č.2) alebo e-mailom na technickapodpora@slovanet.net
  4. Ak nás chcete kontaktovať alternatívnym elektronickým spôsobom, môžete tak urobiť aj prostredníctvom kontaktného formulára, online chatu na našom webe, či sociálnych sietí.
  5. Chcete váš problém nahlásiť osobne? Vyhľadajte si najbližšiu pobočku na stránke PREDAJNÉ MIESTA. Vyriešiť problém touto cestou je ale komplikovanejšie a môže trvať dlhšie.

Problémy s internetom

Pre našich zákazníkov chceme vždy to najlepšie a záleží nám na tom, aby bol každý s našimi službami spokojný. Technológie sú však nevyspytateľné a môže sa stať, že aj tento faktor niekedy zlyhá. Technickými problémami zákazníkov sa zaoberáme poctivo a profesionálne v čo najkratšom možnom čase, preto veríme, že postup z tohto článku vám pomôže v lepšej orientácii, ako celú situáciu zvládnuť.

Mohlo by vás zaujímať

Internetová televízia od Slovanetu, prečo si ju zaobstarať a aké 2 typy poskytujeme?

Internetová televízia od Slovanetu, prečo si ju zaobstarať a aké 2 typy poskytujeme?

S rýchlym nárastom digitálnych produktov a celkového technologického rozvoja sa kvalita a sledovanie televízie značne zmenili v porovnaní s obdobím …

Zistiť viac
Čo je dôležité zvážiť pri výbere internetu na doma?

Čo je dôležité zvážiť pri výbere internetu na doma?

Najdôležitejšou a nepochybne nenahraditeľnou inováciou prelomu 20. a 21. storočia je internet. Práve internet, ktorý dennodenne používame pri práci, v …

Zistiť viac
Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

Bezpečnosť pri zimných online nákupoch

S povianočným obdobím prichádza aj veľké výpredajové online nakupovanie. Aj napriek pretrvávajúcej pohode, ktorá s nami po sviatkoch ostane, na nás …

Zistiť viac