Aký je Váš názor na zákaz pretáčania reklám?
Ako ste možno zaregistrovali aj v médiách, najväčšie komerčné slovenské TV stanice už dlhodobo ohlasujú a chcú zaviesť zákaz pretáčania TV reklám v archíve (Viac informácií).
V Slovanete považujeme tento krok za nevhodný, pri jednaniach s vysielateľmi však chceme prezentovať nielen náš názor, ale najmä skutočný názor zákazníkov a širokej verejnosti.
Preto sme ešte v roku 2024 pripravili anketu pre zákazníkov aj verejnosť s otázkami, čo si o zákaze pretáčania reklám myslia alebo ako by ste situáciu riešili. Výsledky ankety sme poskytli aj samotným vysielateľom ako ďalší argument.
Anketa už je ukončená a túto stránku ponechávame dostupnú z archívnych dôvodov.
Otázky už ukončenej ankety
Používate pretáčanie reklám v TV archíve?
• veľmi často, je to pre mňa zásadná výhoda archívu
• bežne používam
• používam len zriedkavo
• nepoužívam (aj keď archív mám)
• archív nemám dostupný
Čo si o zákaze pretáčania reklám myslíte?
• chápem že televízie žijú z reklamy a prijal/a by som to
• je mi to (takmer) jedno
• nesúhlasím
• zásadne nesúhlasím a hnevá ma to
Čo by ste urobili v prípade zavedenia zákazu pretáčania reklám?
• zmieril/a by som sa s tým
• sledovanie týchto TV staníc by som zrejme obmedzil/a
• sledovanie týchto TV staníc by som zásadne obmedzil/a
Váš odkaz vysielateľom (nepovinné)
– tu bolo možné uviesť akýkoľvek odkaz vysielateľom televízií, ktoré chcú zaviesť zákaz pretáčania reklám. Uviesť bolo možné napríklad aj vlastný návrh lepšieho riešenia, ako si majú televízie zachovať príjmy z reklamy.
Výsledky ankety
K dispozícii ponechávame aj viac informácií o zákaze pretáčania a najmä výsledky ankety.
Tie Slovanet poskytol aj vysielateľom ak ďalší argument pre prehodnotenie ich zámeru.